O NÁS

Smíšený pěvecký sbor Cantabo Orlová vznikl koncem roku 2013 při ZUŠ J. R. Míši Orlová jako sbor SRPŠ. Zakladatelkou byla Jarmila Čurdová, která po dva roky byla i sbormistryní a uměleckou vedoucí tohoto tělesa. Sbor tvoří 16 stálých členů a klavíristka.

 Od září 2015 se naší novou sbormistryní stala Ing. Markéta Kubicová a sbor dostal nový název Canticum. Pod názvem Cantabo pracujeme od září 2017.

Repertoár sboru je pestrý, zahrnuje téměř všechny žánry sborového zpěvu, od vokální polyfonie, přes spirituály a úpravy lidových písní až k dílům současných autorů. Skladby máme v úpravě a capella, ale zpíváme i s klavírním doprovodem, či jinými nástroji.

Sbor vystupuje v koncertních sálech i kostelích. Úzce spolupracujeme se ZUŠ J. R. Míši v Orlové na akcích jako Rodiče s dětmi hrají, tančí a zpívají a jiných. Pravidelně se účastníme akcí Česko zpívá koledy a Noc kostelů. V roce 2017 jsme se zúčastnili festivalu Rychvaldské kulturní jaro a v červnu 2018 jsme jeli do Luhačovic na festival Svátek sborového zpěvu.

Zkoušíme každý čtvrtek od 17:00 do 19:00 v komorním sále ZUŠ Orlová a pracujeme na tom, abychom přinášeli radost ze zpěvu nejen sobě, ale hlavně lidem, kteří si nás přijdou na koncert poslechnout.

Přijďte se podívat na zkoušku a zazpívat si s námi. Rádi vás přijmeme mezi sebe.