BLOG

Letos poprvé se také v Orlové rozsvítil vánoční strom a náš sbor měl tu čest doprovodit tuto událost svým zpěvem. Akce se sice neobešla bez drobných organizačních komplikací, ale přesto jsme si koncert užili a do duší se nám (a doufáme, že nejen nám) vloudila vánoční pohoda.

Také letos patřil druhý říjnový víkend společnému pobytu v Hájence na Bílé. Hlavní náplní bylo samozřejmě zpívání, ale měli jsme čas i na povídání, společenské hry nebo relaxační procházku po zdejších lesích. Nacvičili jsme nové písně, dopilovali některé starší a už se těšíme, až naši snahu zúročíme na některém z plánovaných vystoupení.

Předposlední červnový víkend jsme přijali pozvání do Luhačovic. Kupodivu nás nezlákala vidina ochutnávání Vincentky, nýbrž možnost vystoupit s dalšími třemi sbory na Svátcích sborového zpěvu před Společenským domem na Lázeňském náměstí. Atmosféra byla báječná, repertoár v podání všech sborů byl pestrý a třešinkou na dortu bylo roztomilé vystoupení...

Také neděle 8.dubna 2018 patřila zpěvu, tentokrát jsme rozezněli krásnými tóny vnitřek kostela sv. Jana Křtitele. Abychom na to nebyli sami, přijal naše pozvání také Ostravský smíšený sbor pod vedením pana Jana Spisara a Dětský sbor sluníčko při ZŠ Hlučín doprovázený paní Veronikou Kadlecovou. Vzniklo něco nádherného, každý sbor obohatil koncert...

Jaro už klepe na vrátka, a tak jsme se i my rozhodli přinést trochu sluníčka v podobě písní babičkám a dědečkům do domova seniorů. Pásmo bylo pestré, ale tradičně největší úspěch sklidil soubor lidových písní, které si s námi senioři s radostí zazpívali. Jejich dojaté úsměvy pak pro nás byly tím nejupřímnějším poděkováním.

Hradilovka

13.12.2017

Letos jsme již potřetí vystoupili na SPŠ v Karviná v rámci akce Česko zpívá koledy. Při této příležitosti jsme poprvé vystoupili s nastudováním Hradilovy České vánoční mše.

Bílý víkend

15.10.2017

Opět po půl roce nastal ten pravý čas a my jsme se vydali na soustředění. Tentokráte do Hájenky na Bílé, která působila velmi útulně a poskytla nám soukromí pro nerušený nácvik písní.

V neděli 28. května 2017 jsme se zúčastnili pátého ročníku festivalu Rychvaldské kulturní jaro.